Przejdź do kolejnej wersji strony

Nasza oferta / Kominki wentylacyjne / Klober

Firma Klober - HPi powstała w wyniku połączenia firmy Klober GmbH & Co. KG z firmą Hausprofi International. Zarówno firma Klober jak i HPi rozpoczynały swoją działalność w Niemczech w latach 60-tych w zakresie produkcji akcesoriów dachowych i przez wiele lat były wiodącymi producentami w tej dziedzinie.

Firma Klober na początku produkowała głównie elementy przejść przez połać dachową, kominki wentylacyjne. Do tej pory jest w tej dziedzinie wiodącym producentem w Europie. Ciągły intensywny rozwój powodował poszerzenie oferty - w 1989 roku ropoczęto produkcję membran dachowych o wysokiej paroprzepuszczalności.

W bardzo krótkim czasie firma Klober również w tym asortymencie stała się jednym z wiodących producentów w Europie. W tej chwili, po połączeniu dwóch bardzo silnych marek, firma klober - HPi oferuje najszerszy w Europie asortyment szeroko pojętych akcesoriów dachowych. Najwyższa jakość produktów oraz bardzo konkurencyjna oferta handlowa sprawiają, że firma Klober - HPi jest na rynku, zarówno europejskim jak również polskim, jednym z najbardziej atrakcyjnych partnerów handlowych w zakresie akcesoriów dachowych.